Loading...
DUK
Kada atnaujinama mirtingumo, ligotumo, sergamumo statistika?

Balandžio mėn. pradžioje.


Kokius duomenis galima gauti iš metinių sveikatos statistinių ataskaitų?

Metinėse sveikatos statistinės atskaitose renkami šie duomenys:

  • Personalas;
  • Stacionaro lovos ir jų veiklos rodikliai;
  • Kai kurie tyrimai ir procedūros;
  • Kai kurie medicininiai prietaisai;
  • Informacija apie greitosios medicinos pagalbos paslaugas;
  • Informacija apie patologijos tyrimus.


Kas yra TLK-10-AM (Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos dešimtasis pataisytas ir papildytas leidimas, Australijos modifikacija)?

Tarptautinę ligų klasifikaciją galima būtų apibūdinti kaip kategorijų sistemą, kurioje sveikatos sutrikimai suskirstyti pagal nustatytus kriterijus. Kiekvienam sveikatos sutrikimui  skiriamas kodas, sudarytas iš raidės ir skaičių. Naudojant kodus, lengviau išvengti klaidų, nelieka nesutapimų dėl skirtingos terminologijos, paprasčiau apdorojami ir saugomi duomenys. Šiuos kodus naudoja gydytojai, pildydami medicininius dokumentus, MPR tvarkantys darbuotojai sukoduoja MML esančias mirties priežastis. TLK kaskart tobulinama atsižvelgiant į klasifikacijos naudotojų poreikius bei patarimus, todėl išleidžiami vis nauji leidimai. Šiuo metu Lietuvoje naudojamas 10-asis, pataisytas ir papildytas TLK-10 leidimas (Australijos modifikacija). Tokia pati klasifikacija naudojama ir sveikatos priežiūros įstaigose pildant daugumą medicininių dokumentų (siuntimus, ambulatorines korteles, stacionaro ligos istorijas ir pan.), Plačiau pasiskaityti apie TLK-10-AM bei rasti ligų kodus galima paspaudus šią nuorodą.


Kokiame dokumente skelbiami LIETUVOS SVEIKATOS 2014–2025 METŲ STRATEGIJOS ĮGYVENDINIMO VERTINIMO RODIKLIAI IR JŲ REIKŠMĖS?

Kodėl negaliu prisijungti prie VISS IS?
  1. Neteisingai įvedėte/įkopijavote slaptažodį (negali būti kartu įkopijuotas joks tarpelis ar pašalinis ženklas) arba pasibaigė slaptažodžio galiojimo terminas (galioja 3 mėn.).
  2. Prisijungimo lange paspauskite ,,pamiršote slaptažodį“, įveskite savo el. pašto adresą. Jums bus atsiųstas laikinas slaptažodis, su kuriuo galėsite prisijungti.
  3. Jei prisijungti vis tiek nepavyksta, kreipkitės į Higienos instituto specialistus.

© 2020 Higienos institutas. Biudžetinė įstaiga. Didžioji g. 22, LT-01128 Vilnius, tel. +370 5 26 2 4583, faks. +370 5 262 4663, el.paštas institutas@hi.lt  
Nustatymai